Agile Teams
You have been placed in multi-skilled teams and will be working in these throughout the module. Each team has been allocated 4 hours of lab time, all labs running in EC2-12.
🐻 Team Bear
Tuesday 09:00-11:00 and Wednesday 11:00-13:00
- Thomas Bassett
- Daniel Steven Beglin
- Nikhil Dassor
- Tahir Saddique Gulzed
- Jabor Mubarak J M Al-Ali
- John Francis Mallon
- Mario Nikolov
- Hassan Waris
- Wenjun Wei
🐱 Team Cat
Tuesday 09:00-11:00 and Wednesday 11:00-13:00
- Ben Agyekum
- Fazal Amin
- Oghenefejiro Anita Ebunu
- Karlis Juris Filipsons
- Mohamed Hasan
- Janak Haja Karavdra
- Run Liu
- Ahmad Ali M A Al-Khaldi
- Ravi Paul
🐔 Team Chicken
Tuesday 09:00-11:00 and Wednesday 11:00-13:00
- Syed Askor Ali
- Fatema Ali Said Almamari
- Kalifa Chambers
- Yuchen Chen
- Chantal El-Mokdad
- Safiyah Ali Khan
- Ralfs Lagzda
- Rayann Tedds
- Gerald Burns
🐮 Team Cow
Tuesday 09:00-11:00 and Wednesday 11:00-13:00
- Samiya Salim Saif Al Maamari
- Rhys Bridges
- Polwattage Nicholas Gomis Samson
- Livia Ionescu
- James Mensah
- Ross Patrick Aneurin Miller
- Kate Sturmey
- Gongzhi Wang
- Mfoniso Jackson
🦊 Team Fox
Tuesday 16:00-18:00 and Wednesday 09:00-11:00
- Habibat Motunrayo ABODUNRIN
- Aaron Bhandal
- Alexander MOSES
- Daniel PETT
- Benjamin ROSSER
- Harvey VIRK
- Vishal WADHIA
- Hao Wang
- Joel Bradley
🐴 Team Horse
Tuesday 16:00-18:00 and Wednesday 09:00-11:00
- Emmanuel Adebayo
- Hok Kan Chong
- Abdul Mannan Khawaja
- Mark Leaman
- Rodolfos Christos Maslias
- Dominic Tuck
- Nicola Webb
- Khadiza Yesmin
🦁 Team Lion
Tuesday 16:00-18:00 and Wednesday 09:00-11:00
- Patrick Stuart Ali
- Kieran Downes
- Peter Gradson James
- Paulius Malinauskas
- Tuan Nguyen
- Lina Ragauskaite
- Joe Robinson
- Mariah Senaa
🐵 Team Monkey
Tuesday 11:00-13:00 and Friday 09:00-11:00
- Kristiyan Dimitrov
- Marks Gniteckis
- Kristiyan Ivanov
- Valmar Kaljurand
- Gibril Rabbin Kamara
- Joanna Malanowska
- Radoslav Tseciak
- Nathan Zengamambu
🐧 Team Penguin
Tuesday 11:00-13:00 and Friday 09:00-11:00
- Maryan Ali
- Calum Chaimberlain
- Robert Noel Jameson
- Llewellyn Miller
- David Ifeanyi Obichukwu
- Jessica Pearson
- Erin Rai
- Jaewoong Yu
🐰 Team Rabbit
Tuesday 11:00-13:00 and Friday 09:00-11:00
- Prince Agyei Frimpong
- Fathi Rashid Ege
- Trisha Gloria Fernandes
- Georgi Iliev
- Constantin Pavelescu
- Vlad Pavel Vitan
- Guanqun Wang
- Jiaqi Zhou